Blaty łazienkowe marmurowe

STRONA GŁÓWNA  >  NASZA OFERTA  >  BLATY ŁAZIENKOWE  >  BLATY MARMUROWE

Marmur to kamień naturalny, który jest i był ceniony przez budowniczych i artystów już od czasów starożytnych. Można go wykorzystać do różnych celów, a jednym z nich są blaty łazienkowe. Blaty do łazienki, które zostaną wykonane z marmuru, podkreślą jej elegancję i styl. Blaty marmurowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, ale też eleganckim i nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu doskonale będą pasowały do wystroju każdej łazienki – to tej urządzonej w stylu nowoczesnym jak i klasycznym.

Zapraszamy do naszego salonu i sklepu przy ul. Zakopiańskiej 56 w Krakowie gdzie znajdą Państwo szeroką ofertę blatów marmurowych do łazienki.

Zalety i wady blatu marmurowego

Cechy charakterystyczne blatów marmurowych to:

  • ciepłe kolory;
  • naturalność, ponieważ nie ma w nich żadnych środków chemicznych;
  • łatwy do utrzymania w czystości;
  • ładny i elegancki wygląd;
  • bardzo łatwo poddać go obróbce, co pozwala tworzyć dowolne kształty.

Jednak marmurowe blaty do łazienki nie są takie niezniszczalne jak te grantowe. Marmur jest bardziej miękki i nasiąkliwy, ale za to wyróżnia się pod względem wizualnym, ale też posiada unikalną paletę tekstur, a także barw o wysokich walorach dekoracyjnych. Dzięki temu, że są miękkie można im nadawać bardziej finezyjne kształty. Bardzo ważne jest tutaj, aby były regularnie impregnowane.

Idealny do łazienki

Marmur to kamień, który wprost idealnie sprawdzi się w każdej łazience. Dostępna jest szeroka gama kolorystyczna od białej do czarnej. Kamień ten jest zmetamorfizowaną skałą osadową pochodzenia wapiennego. Poza tym ma on dobre właściwości fizyczne, dlatego dobrze sprawdza się jako materiał na blaty łazienkowe. Jest to trwały i niepowtarzalny materiał, który został stworzony przez naturę. Trudno jest znaleźć dwie idealnie takie same płyty, ponieważ nawet w obrębie jednego rodzaju występują różnice w wyglądzie. Kamień ten jest mniej twardy niż granit, ale swój urok zawdzięcza różnym formom żyłkowania.

Blat marmurowy warto zabezpieczyć impregnatem, ponieważ dzięki temu będzie łatwiej wyczyścić jego powierzchnię. Jednak w tym przypadku taka impregnacja nie daje stuprocentowej pewności bezpieczeństwa, dlatego trzeba zwracać uwagę na to, co się zostawia na takim blacie i na jak długo. Zabrudzone blaty można czyścić samą wodą, ale nie może to być woda destylowana ani woda mineralna. Jeśli są silne zabrudzenia, to można je wyczyścić specjalnymi środkami, które są właśnie przeznaczone do marmuru.

Cenny kamień

Kamień naturalny, jakim jest marmur jest przez wielu fachowców uważany za bardzo cenny materiał:

  • budowlany,
  • rzeźbiarki,
  • architektoniczny.

W związku z tym wykorzystuje się go nie tylko do produkcji blatów łazienkowych czy blatów kuchennych, ale do wielu innych realizacji. Jeśli użyje się marmuru do wykończenia łazienki w postaci blatu, to nada on temu pomieszczeniu prestiżu i elegancji. Łazienka to pomieszczenie, w którym każdy chce się zrelaksować, odpocząć i wziąć gorącą kąpiel albo orzeźwiający prysznic. Dlatego warto zadbać o to, aby była wykończona zgodnie z oczekiwaniami. Jednym z lepszych pomysłów jest wykorzystanie w niej marmuru na blaty, które bardzo ładnie będą się komponowały z pozostałym jej wystrojem.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czy jasny marmur na blat w łazience będzie dobrym rozwiązaniem?

Tak, ale bardzo ważne będzie jego odpowiednie zaimpregnowanie, aby można było ochronić jego powierzchnię przed środkami, które najczęściej używa się w łazience, a więc kosmetyki, perfumy czy farby do włosów.

Czy marmur chłonie wodę?

Kiedy marmur będzie niezabezpieczony, to jak każdy inny naturalny kamień będzie wchłaniał wodę. Jeśli jest to czysta woda, to ona później odparuje i nie pozostawi po sobie żadnego śladu. Natomiast w przypadku kolorowych płynów, pozostałyby plamy w kamieniu. Dlatego tak bardzo ważne jest zastosowanie impregnacji.

Czy można zarysować marmur podczas codziennego użytkowania?

Tak, można zarysować marmur, ponieważ jest bardziej miękkim materiałem niż granit.

Na co trzeba uważać przy użytkowaniu kamieni naturalnych, w tym marmuru?

Przy użytkowaniu kamieni naturalnych, a w tym marmuru należy uważać na działanie kwasów, ponieważ spowoduje to, że powierzchnia będzie matowa. Ważna jest impregnacja, ponieważ dzięki temu zmniejszy się ryzyko powstawania plam. Ważne jest, aby podczas wybierania środków do czyszczenia, zwrócić uwagę na jego odczyn, ponieważ niektóre preparaty mogą pogorszyć stan wizualny marmuru. Najlepiej stosować środki, które są sprawdzonych firm i przeznaczone są do danego kamienia, czyli tu marmuru.

Jak często należy impregnować blaty marmurowe?

Każdy kamień naturalny bez odpowiedniej impregnacji będzie wchłaniał płyny. Ten zabieg jest zalecany po to, aby zatkać pory w środku kamienia naturalnego i uniemożliwić absorpcję płynów. Jeśli blat będzie dobrze zaimpregnowany właściwym impregnatem, to trzeba będzie tylko o niego odpowiednio dbać, a impregnację ewentualnie będzie można powtórzyć za 3 – 5 lat.

Jak pielęgnować marmur?

Do pielęgnacji blatów marmurowych poleca się wodę i lekkie detergenty, ale nie może to być woda mineralna ani destylowana. Nie wolno stosować żadnych past, wosków i innego rodzaju czyszczących środków chemicznych. Takie pasty dają połysk, ale też powodują pozostawienie na powierzchni śladowych ilości wosku, a poprzez to szybciej będzie osadzał się na nim brud i kurz.

Interesuje Cię oferta naszej firmy? Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytania na naszej stronie? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty.

Mario and Pablo

ul. Zakopiańska 56

30-418 Kraków

609 606 230 (Salon sprzedaży)

609 606 374 (Przedstawiciel handlowy)

salon@mariopablo.com.pl

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 14:00

Administratorem Państwa danych osobowych jest Mario and Pablo z siedzibą w Krakowie, ul. Zakopiańska 56, 30-418 Kraków.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Polityki Prywatności.