Wykończenia z Onyxu Mario&Pablo
Jesteś tutaj:

Wykończenia z Onyxu Mario&Pablo

Piękno kamienia naturalnego pozwala na szeroki wachlarz zastosowań. Poza wysoką funkcjonalnością, np. w postaci blatów albo schodów, ważny jest również aspekt dekoracyjny, jaki zapewnia nam natura. Oczywiście do dekoracji można użyć dowolnego kamienia, ale częste zastosowanie znalazły tutaj onyxy, a są to kamienie, które w większości przepuszczają światło. Same w sobie onyxy są piękną dekoracją, ale dodatkowy efekt po podświetleniu tego kamienia jeszcze mocniej uwydatnia jego piękno i niepowtarzalność.

Szerokie zastosowanie onyxu

Onyx to naturalny kamień, który staje się coraz bardziej popularny. Płyty z niego wykonane znalazły zastosowanie w prawie każdym pomieszczeniu, gdyż idealnie nadają się do łazienki, sypialni, przedpokoju, salonu, ale też do pomieszczeń biurowych i hoteli. Ich struktura sprawia, że przepuszczają promienie światła, a dzięki temu tworzą zaskakujący efekt końcowy. Każda płyta onyxowa ma niepowtarzalne ułożenie słoi, ale też posiadają dużą gamę kolorystyczną.

Ich największą cechą jest przepuszczalność światła, co daje wiele możliwości aranżacji wykonanych z tego kamienia. Mogą przybierać kolor biały, czarny, brązowy, żółty i zielony. Jeśli podświetli się go światłem białym ciepłym lub zimnym, to doskonale przepuszcza światło, a dzięki temu oddaje głębię koloru i ma przyjemną barwę. Można również zamontować lampy w różnych kolorach.

Rodzaje onyksu

Onyx to twarda skała, rzadko występująca, w której warstwy ułożone są równolegle, na przemian. Powstaje on w pustkach pogazowych, które wytworzyły się w skałach wulkanicznych. Rodzaje onyxu:

 • onyx marmurowy lub kalcytowy – to pasiasta skała węglanowa, która ma kolor brązowo – kremowy;
 • onyx meksykański – to skała o barwie białej lub zielonkawej;
 • onyx pakistański – to odmiana onyxu marmurowego, który pochodzi z Pakistanu;
 • onyx zChatillon – to odmiana przeświecająca.

Rodzaje wykończenia powierzchni onyksu

Powierzchnia onyxu może być wykończona poprzez:

 • polerowanie – tutaj odbywa się ono mechanicznie za pomocą ściernic o drobniejszych ziarnach, niż te które używa się do szlifowania. Dzięki polerowaniu kolory zostają wzmocnione, a powierzchnia nabiera połysku. Polerowanie powoduje ekspozycję żył i pęknięć;
 • szczotkowanie i szlifowanie – najpierw powierzchnia kamienia zostaje oszlifowana, a dopiero potem szczotkowana. Dzięki temu kamień ma chropowatą powierzchnię i antypoślizgowe wykończenie, a do tego łatwiej go utrzymać w czystości. Kolor staje się bardziej wyrazisty.

Dlaczego warto wybrać Mario&Pablo?

Doświadczenie i niezbędna wiedza

Profesjonalizm wykonania

Wysoka jakość wykonania

Interesuje Cię oferta naszej firmy? Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytania na naszej stronie? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty.

Mario&Pablo

ul. Zakopiańska 56

30-418 Kraków

609 606 230 (Salon sprzedaży)

609 606 374 (Przedstawiciel handlowy)

salon@mariopablo.com.pl

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 14:00

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Mario and Pablo z siedzibą w Krakowie, ul. Zakopiańska 56, 30-418 Kraków.

  Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

  Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Polityki Prywatności.