Schody Mario and Pablo

STRONA GŁÓWNA  >  NASZA OFERTA  >  SCHODY

Mario and Pablo wykonuje również zabudowy schodów z kamieni naturalnych w postaci wykonanych m.in. stopni, podstopnic czy cokołów. Schody to ważny element wyposażenia każdego domu, ponieważ w dużym stopniu wpływają na jego charakter oraz na to, jak będą się w nim czuli wszyscy domownicy. Schody muszą być wygodne zarówno dla osób starszych, jak i dzieci. Kamień to doskonały materiał na wykończenie schodów, a dzięki temu będą one nie tylko trwałe, ale również będą miały ciekawy wygląd i oczywiście wytrzymają długie lata.

Zapraszamy do naszego salonu i sklepu przy ul. Zakopiańskiej 56 w Krakowie gdzie znajdą Państwo szeroką ofertę blatów schodów.

Schody wewnętrzne i zewnętrzne

W ofercie Mario and Pablo dostępne są schody zewnętrzne, które wykonywane są przeważnie z naturalnego granitu w wersji o powierzchni:

  • płomieniowanej,
  • piaskowej.

Natomiast schody wewnętrzne mogą być zrobione z dowolnego kamienia, takiego jak:

  • granit,
  • marmur,
  • aglomarmur,
  • konglomerat kwarcytowy.

Najczęściej schody te wykonywane są w polerze.

Powierzchnia schodów

Schody zewnętrzne mogą być o powierzchni płomieniowanej albo piaskowej. Powierzchnia płomieniowana jest rodzajem powierzchni antypoślizgowej kamienia. Dzięki temu, że jego powierzchnia podgrzewana jest mieszanką gazu i tlenu, to powoduje takie celowe i zamierzone odpryskiwanie. To z kolei sprawia, że otrzymuje się nierówności, które zapobiegają przed poślizgnięciem. Natomiast powierzchnia piaskowana jest również rodzajem powierzchni antypoślizgowej kamienia, ale otrzymuje się ją na drodze mechanicznego działania, np. poprzez uderzanie piasku o powierzchnię kamienia. W przypadku powierzchni polerowanej, która polecana jest przy schodach wewnętrznych, jest ona gładka, błyszcząca i odbijająca światło, ale też wzmacnia kolor kamienia i nadaje mu błyszczącą powierzchnię.

Dlaczego warto zrobić schody z kamienia?

Ostatnio schody z kamienia stały się coraz bardziej popularne i idealnie wkomponowują się w pomieszczenia o klasycznym, jak i konserwatywnym wystroju. Coraz częściej wybiera się kamień, ponieważ jest on trwały, solidny i wygląda elegancko. Najważniejsze cechy takiego kamienia to:

  • jest odporny na ścieranie i długo zachowuje swój wygląd;
  • jest ognioodporny, kwasoodporny, jak i nie jest narażony na uszkodzenia mechaniczne;
  • łatwo go pielęgnować i utrzymać w czystości;
  • nie wodą.

To oznacza, że schody są dobrą inwestycją na długie lata. Schody z kamienia mogą mieć ciekawy i niepowtarzalny wygląd, ponieważ jest duży wybór rodzajów kamienia, kolorów, struktur oraz faktur. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie przy takich schodach oświetlenia LED punktowego albo taśmowego.

Interesuje Cię oferta naszej firmy? Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytania na naszej stronie? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty.

Mario and Pablo

ul. Zakopiańska 56

30-418 Kraków

609 606 230 (Salon sprzedaży)

609 606 374 (Przedstawiciel handlowy)

salon@mariopablo.com.pl

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 14:00

Administratorem Państwa danych osobowych jest Mario and Pablo z siedzibą w Krakowie, ul. Zakopiańska 56, 30-418 Kraków.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Polityki Prywatności.