Blaty kwarcytowe z konglomeratu Mario&Pablo
Jesteś tutaj:

Blaty kwarcytowe z konglomeratu Mario&Pablo

Poza blatami marmurowymi i granitowymi coraz bardziej popularne stają się blaty z konglomeratu. Konglomeraty kwarcowe to idealne połączenie naturalnych materiałów oraz innowacyjnych technologii. Najważniejszą cechą tego materiału jest wytrzymałość, a także jednolita kolorystyka. Powstaje on z połączenia kwarcu oraz dodatkowych substancji, co pozwala nadać mu wyjątkowy wygląd. Charakteryzuje go intensywny połysk i duży wybór kolorów. Blaty z niego wykonane bardzo ładnie się prezentują w każdej kuchni i tej urządzonej w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu.

Zapraszamy do naszego salonu i sklepu przy ul. Zakopiańskiej 56 w Krakowie gdzie znajdą Państwo szeroką ofertę blatów kwarcytowych z konglomeratu.

Ile kosztują blaty z konglomeratu?

Cena blatu z konglomeratu zależy od tego, jaki będzie miał on wymiary oraz kształt. Do tego ważne jest rodzaj obróbki oraz ilość, wielkość i kształt otworów. Nie bez znaczenia jest również rodzaj otworu pod zlewozmywak, czy będzie on nakładany, równy z blatem, a może podwieszany. Ważne znaczenie ma również rodzaj otworu płyty grzewczej i czy będzie on nakładany, a czy może równy z blatem.

Czym charakteryzują się blaty z konglomeratu?

Konglomerat kwarcowy to naturalny kamień przetworzony przez człowieka. W ponad 90% stanowi piasek kwarcowy, który się łączy z żywicą. Podczas jego produkcji używane są różne pigmenty, dzięki czemu można uzyskać różne odcienie kamienia. Dzięki obróbce technicznej konglomerat kwarcowy jest odporny na różne uszkodzenia, ale też nie absorbuje wody i innych płynów. Do tego łatwo utrzymać go w czystości i idealnie nadaje się na blat kuchenny. Blaty kwarcytowe mają następujące cechy:

  • są trwałe;
  • są odporne na wysoką temperaturę do 200 stopni Celsjusza;
  • są odporne na promieniowanie UV, ścieranie, zarysowania, uderzenie i zaplamienia, np. wodą, tłuszczem, winem i sokami;
  • ciekawe i jednolite kolory od białego poprzez beże i szarości, aż po czerń;
  • niska nasiąkliwość wody;
  • gładka i błyszcząca powierzchnia, dzięki czemu jest przyjemna w dotyku i łatwo ją czyścić;
  • piękno i elegancja formy.

Sam montaż blatów nie jest skomplikowany, ale można zarysować blat albo uszkodzić szafkę podczas nieumiejętnego założenia blatu. Dlatego lepiej zdecydować się na zlecenie montażu fachowcom, którzy na pewno dobrze założą blat i nie dopuszczą do zniszczeń.

Dużą zaletą blatów z konglomeratu kwarcowego jest możliwość bezspoinowego łączenia, a także możliwość naprawy. Kiedy chce się połączyć ze sobą dwa blaty, to miejsce styku wypełnia się specjalną żywicą w kolorze konglomeratu. Takiej samej żywicy można użyć, gdy wypełnia się ubytki w blacie.

Blaty kwarcytowe potrzebują odpowiedniej impregnacji, aby mogły dobrze spełniać swoją rolę. Kamienie reagują na różne kwasy, które są zawarte w środkach do czyszczenia, ale też na benzynę oraz zmywacze do paznokci i inne związki chemiczne. Jeśli będą niewłaściwie zaimpregnowane i czyszczone, to może to doprowadzić do ich matowienia i uszkodzenia. Najlepsze do czyszczenia takich blatów są środki przeznaczone do blatów kamiennych i z aglomeratu. Odpowiednio zaimpregnowany blat z konglomeratu pozwoli utwardzić kamień, ale też pozwala zabezpieczyć i zamknąć pory, które powstają naturalnie w kamieniach. Dzięki temu stają się również odporniejsze na odbarwienia, plamy, pęknięcia i uszkodzenia. Pierwszą impregnację najlepiej zlecić fachowcowi, który będzie mógł właściwie nanieść odpowiedni impregnat.

Do codziennej pielęgnacji blatu z konglomeratu wystarczy zwykła woda, ale nie destylowana i mineralna. Można również używać specjalnych środków, które dodatkowo nabłyszczą powierzchnię i pozostawią ochronną warstwę na blacie.

Podczas czyszczenia blatu lepiej unikać kwasów i chlorków sodu. Odradzane jest także stosowanie płynu do naczyń, ponieważ, gdy na blacie pozostaną chociaż jego niewielkie ślady, to po kontakcie z gorącym naczyniem, może dojść do odbarwienia albo pozostaną ślady, których nie da się usunąć.

Czy konieczna jest konserwacja blatu z konglomeratu kwarcowego?

Pomimo obróbki technicznej blaty z konglomeratu nadal są kamieniem i mają jego właściwości. Aby cieszyć się ich ładnym wyglądem przez długie lata, konieczne jest ich czyszczenie oraz właściwa pielęgnacja. Po zamontowaniu taki blat trzeba odpowiednio zaimpregnować, dzięki czemu możliwe będzie zamknięcie naturalnie powstających porów w kamieniu. Po takim zaimpregnowaniu blat będzie bardziej trwalszy na uszkodzenia mechaniczne, odbarwienia i pęknięcia.

Czego nie można robić na tych blatach?

Odpowiednio zaimpregnowany blat jest bardzo trwały, ale i tak warto przestrzegać kilku zasad. Dlatego do jego czyszczenia lepiej unikać środków czyszczących, w których składzie znajduje się chlorek sodu czy kwasy. Lepiej również nie używać płynu do naczyń, ponieważ pozostała na blacie jego niewielka ilość w kontakcie z gorącym naczyniem może spowodować jego trwałe albo trudne do usunięcia przebarwienia. Należy także zwrócić uwagę na naczynia zdjęte prosto z ognia, gdyż takie postawione na blacie mogą odbarwić kamień.

Wybrać blat z konglomeratu, a czy może z kamienia?

Zarówno konglomerat, jak i marmur czy granit mają swoje wady i zalety. Kamień naturalny jest ciężki i twardy, ale też jest odporny na mechaniczne uszkodzenia oraz wysokie temperatury. Natomiast konglomerat stanowi połączenia zmielonej masy kamiennej z żywicą poliestrową. Zatem jest lżejszy, łatwiej go ukształtować, ale nie jest tak bardzo odporny na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury, tak jak kamień naturalny. Poza tym kamień jest zimniejszy, a konglomerat przybiera temperaturę pomieszczenia, a poprzez to jest przyjemniejszy w dotyku.

Czy w ogóle konglomerat nadaje się na blaty kuchenne.

Tak, konglomerat nadaje się na blaty kuchenne, ale tylko ten kwarcowy. Natomiast nie nadaje się na blaty konglomerat na bazie marmuru.

Czy można kłaść gorące garnki na blatach z konglomeratu kwarcowego?

Lepiej unikać bezpośredniego kontaktu, ponieważ spoiwem w konglomeracie jest żywica, która nie jest odporna na wysokie temperatury.

Dlaczego warto wybrać Mario&Pablo?

Doświadczenie i niezbędna wiedza

Profesjonalizm wykonania

Wysoka jakość wykonania

Interesuje Cię oferta naszej firmy? Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytania na naszej stronie? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty.

Mario&Pablo

ul. Zakopiańska 56

30-418 Kraków

609 606 230 (Salon sprzedaży)

609 606 374 (Przedstawiciel handlowy)

salon@mariopablo.com.pl

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 14:00

Administratorem Państwa danych osobowych jest Mario and Pablo z siedzibą w Krakowie, ul. Zakopiańska 56, 30-418 Kraków.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Polityki Prywatności.