Blaty łazienkowe Mario&Pablo
Jesteś tutaj:

Blaty łazienkowe Mario&Pablo

Blaty łazienkowe z kamienia naturalnego idealnie nadają się do wykończenia każdej łazienki. Dzięki temu stworzą doskonałą całość, która będzie współgrała z całym jej wyposażeniem. Kamień naturalny w łazience sprawi, że będzie ona wyglądała elegancko, ale też nada jej takiego poważnego charakteru. To z kolei pozwala stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, która będzie się ładnie prezentowała. Kamień naturalny bardzo dobrze komponuje się z pozostałym wyposażeniem wnętrza, np. z drewnem czy też ceramiką. Firma Mario and Pablo oferuje blaty łazienkowe z różnego kamienia, które są dostępne w wielu kolorach, wzorach i fakturach.

Blaty łazienkowe w ofercie Mario&Pablo

Blaty granitowe będą się ładnie prezentowały w łazience urządzonej w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu, ponieważ granit jest jednym z najlepszych materiałów na taki blat. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, odpornością na ścieranie i zarysowania  Jednak najważniejsze jest to, że jest on wodoodporny, a dodatkowo impregnacja sprawi, że będzie całkowicie nienasiąkliwy. Poza tym materiał ten zachwyca swoimi kolorami.

Blaty marmurowe to kolejna propozycja do łazienki. Marmur jest kamieniem naturalnym, który od wieków jest ceniony w budownictwie. Blaty z tego materiału podkreślą charakter każdej łazienki. Dostępny jest bogaty wybór kolorystyki od bieli, aż po czerń. Kamień ten jest trwały i niepowtarzalny, a został stworzony przez naturę i dzięki temu trudno jest znaleźć dwie idealnie takie same płyty.

Blaty z konglomeratu również cieszą się dużym zainteresowaniem. Konglomerat to materiał, który jest wytwarzany na bazie kamieni naturalnych, a łączy się je za pomocą niewielkiej ilości żywicy poliestrowej. Do wyboru jest konglomerat kwarcowy albo marmurowy, które różnią się pomiędzy sobą parametrami technicznymi. Łazienka to miejsce, gdzie każdy chce się zrelaksować i odprężyć, dlatego warto wybrać takie elementy jej wystroju, które razem będą tworzyły jej idealną całość.

Ile kosztują blaty łazienkowe?

Cena każdego blatu łazienkowego zależy od:

 • rodzaju kamienia, z którego będzie wykonany;
 • jego wymiarów;
 • rodzaju wykorzystanej obróbki;
 • ilości, wielkości i kształtów otworów;
 • od rodzaju otworów pod umywalkę.

Jak wykończone są blaty łazienkowe?

Firma Mario and Pablo ma w swojej ofercie blaty do łazienki, które mogą mieć różne formy wykończenia, od prostych, poprzez owalne i geometryczne, aż po finezyjnie rzeźbione. Takie wykończenia wykonywane są praktycznie ręcznie, a dzięki temu kamień będzie miał ładny kształt i będzie się na jego krawędziach załamywało światło.

Czym charakteryzują się nasze blaty?

Najważniejsze cechy charakterystyczne naszych blatów to:

 • odporne na działanie wody;
 • odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne;
 • duży wybór wzorów oraz kolorów, a w tym ich ciepłe odcienie;
 • są naturalne, ponieważ nie ma w nich żadnych środków chemicznych;
 • są łatwe do utrzymania w czystości;
 • mają ładny i eleganci wygląd;
 • są trwałe;
 • bardzo łatwo poddać je obróbce;
 • są odporne na wysoką temperaturę, promieniowanie UV;
 • gładka i błyszcząca powierzchnia, która jest przyjemna w dotyku.

Montaż takich blatów do łazienki najlepiej zlecić fachowcom z firmy Mario and Pablo, ponieważ posiadają oni specjalistyczny sprzęt, przy życiu którego łatwiej będzie zamontować każdy blat.

Wybór odpowiedniej umywalki jest bardzo ważny, ponieważ korzysta się z niej nawet kilka razy dziennie. Dlatego musi być dostatecznie dużą, ale przede wszystkim musi być wygodna w użyciu. Poza tym taka umywalka ma nam służyć przez długie lata, dlatego warto wybrać tę najlepszą dla siebie. W łazience możliwe jest zamontowanie następujących umywalek:

 • umywalka kamienna,
 • umywalka podwieszana,
 • umywalka nakładana.

Zarówno blaty kuchenne wykonane z kamienia naturalnego, jak i blaty łazienkowe muszą być odpowiednio zaimpregnowane. Dzięki temu będą mogły służyć przez długie lata i zachowają swój ładny wygląd. Taki blat w łazience narażony jest na ciągłe działanie wody, jak i pary wodnej, dlatego warto je zaimpregnować i powtarzać ten zabieg regularnie. Blat, którego się nie zaimpregnuje może zmienić swój odcień, a to ze względu na reakcje z różnymi substancjami, jak i ciągłym działaniem na niego wody.

Bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja i czyszczenie takiego blatu z kamienia naturalnego:

 • zabrudzenia najlepiej usuwać specjalnymi środkami czyszczącymi przeznaczonymi do odpowiedniego rodzaju kamienia;
 • jeśli nie ma się takich środków, to blat można wyczyścić samą wodą, ale warto pamiętać, że nie można używać wody destylowanej ani mineralnej;
 • podczas użytkowania kamieni naturalnych warto uważać na działanie kwasów, ponieważ mogą spowodować one, że powierzchnia stanie się matowa;
 • podczas wybierania środków do czyszczenia warto zwrócić uwagę na ich odczyn, ponieważ niektóre preparaty mogą pogorszyć stan wizualny kamienia;
 • lepiej nie stosować żadnych past i wosków, ponieważ takie pasty dają połysk, ale też sprawiają, że pozostają na nich śladowe ilości wosku, a w związku z tym szybciej będzie się na nich osadzał kurz i brud;
 • do czyszczenia lepiej nie stosować środków, które zawierają kwasy, sodę oczyszczoną albo olejki sylikonowe;
 • należy unikać wybielaczy, płynów do czyszczenia szyb, środków do czyszczenia mebli oraz środków do czyszczenia armatury.

Czy każdy kamień naturalny należy impregnować?

Oczywiście, że tak, ponieważ wynika to z tego, że każdy kamień ma pewną nasiąkliwość, a jeżeli zostanie dodatkowo zaimpregnowany, to można ją jeszcze obniżyć. Taka impregnacja jest szczególnie polecana w łazience, ponieważ tam blat narażony jest ciągle na wilgotne powietrze, a także na działanie pary wodnej.

Czy często trzeba impregnować blaty łazienkowe?

Każdy kamień, który nie zostanie odpowiednio zaimpregnowany, będzie wchłaniał wodę. Zabieg ten wykonuje się, aby można było zamknąć pory w środku kamienia naturalnego i uniemożliwić wsiąkanie wody. O zaimpregnowany blat trzeba dobrze dbać, a impregnację będzie można powtórzyć za 3 – 5 lat.

Czy da się usunąć zarysowania z kamienia naturalnego?

Można usunąć takie zarysowania, a do tego będzie potrzebna pasta polerska oraz filc. Jeśli będą to duże rysy, to konieczne może być użycie maszyn polerskich, ale też taką rysę, ubytek czy skazę można wypełnić żywicą transparentną, a potem wyrównać polerowaniem.

Na co szczególnie trzeba uważać przy użytkowaniu blatów łazienkowych z kamieni naturalnych?

Podczas używania blatów z kamieni naturalnych, należy uważać na działanie kwasów, ponieważ narażona na nie powierzchnia stanie się matowa. Ryzyko powstawania plam na blacie zmniejsza właściwa impregnacja. Natomiast podczas kupowania i wybierania środków do czyszczenia warto zwrócić uwagę na ich odczyn, ponieważ niektóre preparaty mogą źle wpłynąć na stan wizualny takich blatów. Najlepiej stosować środki, które są przeznaczone do danego kamienia i pochodzą od sprawdzonych firm.

Co wybrać do łazienki: blat z kamienia naturalnego czy konglomeratu?

Zarówno kamienie naturalne, jak i konglomerat mają swoje zalety. Ten pierwszy jest bardziej ciężki i twardy, ale dzięki temu jest odporny na mechaniczne uszkodzenia, jak i na wysokie temperatury. Natomiast składniki konglomeratu to zmielona masa kamienna oraz żywica poliestrowa. Poza tym jest on materiałem lżejszym i łatwiejszym do ukształtowania. Ale nie będzie on tak odporny na zarysowania, uszkodzenia czy wysokie temperatury jak kamień naturalny. Konglomerat jest taki cieplejszy i przyjemniejszy w dotyku, a kamień jest bardziej zimy.

Dlaczego warto wybrać Mario&Pablo?

Doświadczenie i niezbędna wiedza

Profesjonalizm wykonania

Wysoka jakość wykonania

Interesuje Cię oferta naszej firmy? Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytania na naszej stronie? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty.

Mario&Pablo

ul. Zakopiańska 56

30-418 Kraków

609 606 230 (Salon sprzedaży)

609 606 374 (Przedstawiciel handlowy)

salon@mariopablo.com.pl

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 14:00

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Mario and Pablo z siedzibą w Krakowie, ul. Zakopiańska 56, 30-418 Kraków.

  Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

  Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Polityki Prywatności.