Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych Mario&Pablo
Jesteś tutaj:

Blaty ze spieków kwarcowych Mario&Pablo

Nowością na rynku są blaty ze spieków kwarcowych. Są to materiały, które składają się tylko z naturalnych minerałów, takich jak: piasek kwarcowy, skały granitowe, iły łupkowe oraz pigmenty ceramiczne. Powstają one w wyniku procesu mielenia, prasowania, a także podczas wypiekania w specjalnych, hybrydowych piecach. Dzięki temu są odporne na powstawanie zarysowań oraz plam. Spieki kwarcowe idealnie nadają się na blaty kuchenne, jak i na blaty łazienkowe, parapety, schody i kominki. Takie wykorzystanie tego materiału sprawia, że dom wygląda ładnie i elegancko, a szczególnie blat, który doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytkowania.

Zapraszamy do naszego salonu i sklepu przy ul. Zakopiańskiej 56 w Krakowie gdzie znajdą Państwo szeroką ofertę blatów ze spieków kwarcowych.

Ile kosztują blaty ze spieków?

Ceny blatów kuchennych ze spieków kwarcowych zależą od:

 • wymiaru blatu;
 • kształtu blatu;
 • rodzaju obróbki;
 • ilości, wielkości i kształtów otworów;
 • rodzaju otworu pod zlewozmywak, czy będzie on nakładany, równy z blatem, a może podwieszany;
 • rodzaj otworu przy płycie grzewczej i czy będzie on nakładany, a może równy z blatem.

Czym charakteryzują się blaty ze spieków?

Spieki kwarcowe to tak naprawdę wielkoformatowe płytki ceramiczne, które są jednolitym kamieniem spiekanym i formowanym w duże płyty. Takie spieki kwarcowe mają właściwości porcelany technicznej. Materiał ten ma bardzo małą nasiąkliwość, a więc blaty kuchenne są odporne na różnego rodzaju plamy.

Cechy charakterystyczne spieków kwarcowych:

 • duży format oferowanych płyt;
 • lekkość materiału, która wynika z grubości płyty;
 • znikoma nasiąkliwość materiału;
 • wysoka odporność na zarysowania;
 • płyty te są odporne na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne i różne detergenty, a może je uszkodzić kwas fluorowodorowy;
 • blaty te są odporne na zarysowania i głębokie ścieranie;
 • są mrozoodporne;
 • są odporne na ogień i wysokie temperatury, ponieważ nie zawierają w sobie materiału organicznego;
 • nie zawierają barwników organicznych i są odporne na promieniowanie UV;
 • są łatwe w czyszczeniu i można z nich usunąć każdą farbę;
 • mają specjalną powłokę antybakteryjną.

Montaż tego blatu nie jest tak skomplikowany jak montaż blatu granitowego czy marmurowego. Jego dużą zaletą jest lekkość, gdyż płyty są cienkie. Jeśli jednak nigdy się tego nie robiło, to warto zdecydować się na fachowców, którzy zamontują cały blat. Dzięki temu nie dojdzie do żadnych zniszczeń.

Spieki kwarcowe pozwalają na uzyskanie trzymetrowej długości i to bez żadnych łączeń. Jeśli natomiast są łączenia, to specyfikacja materiału pozwala je dokładnie zakamuflować. Jedynym problemem może być obróbka krawędzi blatu poprzez doklejenie tzw. licówki. Trzeba to powiązać z rantem blatu, który dobrze opracowany, jest praktycznie niewidoczny. Do montażu płyt kwarcowych nie trzeba stosować fug, ponieważ wystarczy specjalny klej do spieków kwarcowych, dzięki któremu można zamontować płyty do wybranej powierzchni.

Spieki dają się bardzo łatwo czyścić, a większość zabrudzeń można usunąć za pomocą zwykłej szmatki. Powierzchnia spieków jest zwartą strukturą, która nie wchłania wody, a dzięki temu plamy pozostają na powierzchni blatu. Jeśli pojawią się jakieś uporczywe zabrudzenia, to można sięgnąć po gorącą wodę albo jakieś silniejsze środki czyszczące. Bardzo dobrze znosi on kontakt z wysokimi temperaturami oraz detergentami.

Spieki kwarcowe można myć przy użyciu różnych środków czystości. Jeśli zabrudzenia są trudne do usunięcia, to warto zacząć od mycia go dużą ilością gorącej wody. Kiedy to nie pomoże, to można sięgnąć po detergenty. Najlepiej zacząć od środków o neutralnym pH, a jeżeli nadal nie ma żadnych efektów, to warto sięgnąć po silniejsze substancje. Dobrze również znoszą kontakt z detergentami o odczynie kwasowym, jak i zasadowym. Natomiast na co dzień można używać łagodnych detergentów i preparatów do usuwania tłuszczu.

Spieki są odporne na większość środków, ale gdy ma się zamiar sięgnąć po silne detergenty, to trzeba najpierw wykonać wstępne czyszczenie na niewielkiej i niewidocznej powierzchni. Lepiej unikać środków, które zawierają wosk albo substancje nabłyszczające. Spieki kwarcowe jako blaty są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury i zanieczyszczenia różnego rodzaju.

Co to są spieki kwarcowe?

Jest to materiał, który powitej przy użyciu nowoczesnych technologii. Powstają one z mieszanki różnych komponentów, a więc w ich skład wchodzi, np. piasek kwarcowy, zmielony granit oraz ił łupkowy. Wszystko to trafia do prasy, która pod naciskiem kilkunastu tysięcy ton tworzy spieki kwarcowe. Jest to półprodukt, który jest potem dekorowany i wypalany w specjalnym piecu elektrycznym. Następnie z tego powstają wytrzymałe spieki kwarcowe.

Czy spieki kwarcowe są ekologiczne i podlegają recyklingowi?

Spieki kwarcowe są zarówno ekologiczne i podlegają recyklingowi. Powstają one z naturalnych materiałów o bardzo wysokim stopniu czystości, np. glinki, topniki skaleniowe i pigmenty ceramiczne. Granulat jest prasowany pod wysokim ciśnieniem, a następnie wypiekany w piecu o temperaturze 1220 stopni Celsjusza. W ich produkcji nie wykorzystuje się żądnych dodatków chemicznych, dzięki czemu są one ekologiczne. To z kolei pozwala je ponownie sprasować i podgrzać, aby ten materiał można było zmielić i ponownie przetworzyć.

Czy blat kuchenny ze spieku to dobre rozwiązanie?

Tak, ponieważ w wyniku zastosowania odpowiedniej grubości , technologii produkcyjnej i montażowej można wykonać blat kuchenny.

Czy blat kuchenny ze spieku kwarcowego jest odporny na wysoką temperaturę?

Jest on odporny na wysokie temperatury, a to ze względu na technologię produkcji, jak i sposób wypalania w temperaturze 1220 stopni Celsjusza, a więc spiek jest odporny do tej temperatury, to z kolei oznacza, że można stawiać gorące garnki na blacie wykonanym ze spieku kwarcowego.

Dlaczego spieki kwarcowe posiadają siatkę?

Siatka ta pełni rolę zbrojenia, a także minimalizuje uszkodzenia związane z transportem, przenoszeniem, jak i ich montażem.

Dlaczego warto wybrać Mario&Pablo?

Doświadczenie i niezbędna wiedza

Profesjonalizm wykonania

Wysoka jakość wykonania

Interesuje Cię oferta naszej firmy? Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytania na naszej stronie? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty.

Mario&Pablo

ul. Zakopiańska 56

30-418 Kraków

609 606 230 (Salon sprzedaży)

609 606 374 (Przedstawiciel handlowy)

salon@mariopablo.com.pl

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 14:00

Administratorem Państwa danych osobowych jest Mario and Pablo z siedzibą w Krakowie, ul. Zakopiańska 56, 30-418 Kraków.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Polityki Prywatności.